نرم افزار موبایل اندروید فنی و حرفه ای خراسان شمالی

white_tick.png

تلفن های ضروری

اداره آموزش و پژوهش :

058-32229619

اداره موسسات کارآموزی آزاد :

058-32229618

اداره سنجش و ارزشیابی مهارت :

رئیس اداره  : 32259113-058

کارشناسان اداره آزمون : 32259255-058

دبیرخانه اداره آزمون : 32264425-058

آخرین بروز رسانی سایت در 8روز, 12ساعت, 35دقیقه, 19ثانیه پیش صورت گرفته است.

بزرگداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر

نمایش از 24 تیر 1392 بازدید: 5890
پرینت

قبل از تقسیم استان

آموزشهای فنی و حرفه ای در شمال خراسان – قبل از تقسیم استان

تا قبل از تقسیم استان خراسان و انتزاع استان خراسـان شمـالی یعنی تا  اواسط سال 83 شمال خراسان دارای 5 شهرستان بجنورد ، شیروان ، اسفراین ، جاجـرم ، فـاروج بـود که فقـط در دو شهـرستـان بجنـورد و شیروان مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت وجود داشت و سایـر شهـرستانها و شهـرها در این منطقه از این نعمت محروم بودند .

بانیم نگاهی بر سیر ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه ای درمنطقه در می یابیم که اولین مرکز آموزش فنی و حرفه ای در مطقه شمال خراسان در سال 1356 و یک سال قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با نام مرکـز آموزش فنی و حرفه ای شماره 5 بجنورد ایجاد شد که مستقیما تحت نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان مسئولیت مهارت آموزی را بر عهده داشت .

دومین مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت در شهرستان بجنورد بود که در سال 1381 با نام مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 13 خواهران بجنورد راه اندازی شد.

سومین مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت در سال 1383 با نام مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 19 شیروان در زمینی به مساحت 6 هکتار ایجاد شد اما حتی بطور کامل تجهیز نشد . موارد ذکر شده نشان می دهد که آموزشـهای فنـی و حرفـه ای در منطقـه شمال خراسان تا روی کار آمدن دولت نهم کمترین توسعه را در زیر ساختها و امور زیر بنایی داشته است .

بعد از تقسیم استان

آموزشهای فنی و حرفه ای در خراسان شمالی – بعد از تقسیم استان

همزمان با تاسیس ادارة كل آموزش فني و حرفه اي خراسان شمالی درتاریخ 31 شهریور سـال 1383 با تقسیم و انتزاع از استـان خراسان فقـط در 2 شهرستـان بجنــورد و شیـروان دارای مراکـز ثابـت چارت دار بود و سایرشهرستانها حتی از یک متر فضای آموزشی محروم بودند .

لـذا با استـقرار اداره کـل در استـان عمده برنامـه های آموزشهـای فـنــی و حـرفــه ای استــان ، توسعــه فضاهای آموزشی بود که در سرلوحه امور قرار گرفت .طرح توسعه مراکز آموزش فنی و حرفه ای بجنـورد شامل کارگاههای فرزکاری ، تراشکاری ، فرز و تراش CnC ، جوشکاری ، طرح سایپا ، مجتمع خوابگاهی شبانه روزی ، کارگاههای برق صنعتی ، plc ، ساختمان اداره کل ، سالن اجتماعات و ارزشیابی مهارت بجنورد و طرح توسعه مرکز شیروان شامل ایجاد کارگاههای گلخانه ، چوب خشک کنی ، طرح سایپـــا ، تعمیر اتومبیل های سواری ، مجتمع خوابگاهی شبانه روزی شهدای قانا شهرستان شیــروان از جملـه پروژه هایی بودند که در همان سالهای اول ایجاد و افتتاح گردیدند .

با روی کار آمدن دولت نهم و آغاز سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری ،در سفر اول هیئت محترم

دولت در سال 85 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با اخذ 7مصوبه زیربنایی درآموزشهای فنی و حرفه ای درجهت توسعه فضاهای آموزشی گام محکم و بلندی برداشت . احداث مجتمع آموزش فنی و حرفه ای بجنورد شامل مرکز سنجش و ارزشیابی ،مرکز طرح 18 ماهه،مرکزآموزش فنی و حرفه ای صنایع غذایی در شهرک صنعتی بیدک ،مرکزآموزش فنی و حرفه ای شبانه روزی مانه وسملقان ، مرکز آموزش فنی و حرفه ای دومنظوره شیروان ،مرکز آموزش فنی وحرفه ای فاروج،پروژه توسعه مرکز آموزش فنی وحرفه ای برادران شیروان مصوبات هیئـت محتـرم دولـت در سفـر به استـان بـود که هم اکنـون 4 پـروژه از 7 پـروژه سفر دور اول ریاست محتـرم جمهـور به استـان 100 درصـد پیشـرفـت فیـزیکـی داشـتـه است و در حــال بهره برداری است و سه پروژه دیگر نیز حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

علاوه بر مصوبات سفـر هیئـت محتـرم دولـت ، اداره کـل آمـوزش فنی و حرفه ای استان از محل اعتبارات استانی دو پروژه مرکز آموزش فنی وحرفه ای اسفراین ومرکز آموزش فنی و حرفه ای جاجرم را اجرا نمود که در حال حاضر این پروژه ها مورد بهـره بـرداری قرار گرفتـه اند . در مجموع از سال 84 ، 11 پروژه ایجاد و توسعه مراکز آموزش فنی و حرفه ای در استان اجرا شـده است که با بهره برداری از این پروژه ها بیش از 16 هزار متر مربع به فضای آموزشی در بخش فنی وحرفه ای استان اضافه خواهدشد که این درمقایسـه با قبل از سال 84 رشدی در حدود  280 درصد را نشان می دهد .

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد
طراحی و پشتیبانی : توسط واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی-وب سایت : www.nkhtvto.ir تلفن : 8-05842245836 فکس : 05842236755