نرم افزار موبایل اندروید فنی و حرفه ای خراسان شمالی

white_tick.png

تلفن های ضروری

اداره آموزش و پژوهش :

058-32229619

اداره موسسات کارآموزی آزاد :

058-32229618

اداره سنجش و ارزشیابی مهارت :

رئیس اداره  : 32259113-058

کارشناسان اداره آزمون : 32259255-058

دبیرخانه اداره آزمون : 32264425-058

آخرین بروز رسانی سایت در 8روز, 11ساعت, 47دقیقه, 49ثانیه پیش صورت گرفته است.

بزرگداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر

مقاله ها

نمایش از 28 مرداد 1392 بازدید: 9049
پرینت

آموزش در زندان و ندامتگاهها :

مفهوم شناسی

مفهوم شناسی :

آموزش در زندان نوعی آموزش مهارتی می باشد که برای زندانیان به عنوان بخشی از برنامه های بازتوانی (اصلاح) و مهیا نمودن آنان برای زندگی بیرون از زندان در نظر گرفته  می شود .

تاریخچه آموزش در زندان

موضوع آموزش در زندان امری جدید است و از اواسط قرن بیستم مطرح شده است . در کشورهای مختلف دنیا آموزشهای در حوزه های مختلف حرفه ای ، تحصیلات مدرسه ای و دانشگاهی به زندانیان ارائه می شود . در اروپا انجمن آموزش در زندان epea در سال 1991 در هلند پایه گذاری شده و 43 کشور اروپایی در آن عضویت دارند که به ترویج و توسعه مقوله آموزش در زندانهای سراسر اروپا می پردازند . در ایران نیز از ابتدای تشکیل سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 1359 یکی از دغدغه های مسئولان این امر بازتوانی زندانیان با آموزشهای مبتنی بر مهارت بوده است . به همین دلیل جزو سرفصل آموزشی این نهاد قرار دارد .

بررسی و تحلیل

بررسی و تحلیل :

با توجه به بیکاری و فقدان مهارت که یکی از علل گرایش یه اعتیاد ، بزهکاری و ناهنجاریها می باشد بنابراین داشتن مهارت در فرد ضمن ایجاد شرایط اولیه اشتغال ، به تقویت شخصیت  و منزلت اجتماعی فرد کمک می کند . در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای از طریق عقد تفاهم نامه با سازمان امور زندانها و ستاد مبارزه با مواد مخدر ، نسبت به آموزش زندانیان و معتادین درمان یافته و بزهکاران در بند اقدام می نماید تا ضمن توانمندسازی آنان به مهارتهای مورد نیاز بازار کار آنان را برای زندگی بیرون از زندان آماده سازد .

روشها و شیوه ها

روشها و شیوه ها

آموزشهای مهارت محور در زندانهای کشور در 3 حوزه خدمات ، کشاورزی و صنعت بر اساس حدود 100 استاندارد شغل و آموزش توسط مربیان کارآمد این سازمان ارائه می شود که در پایان دوره آموزشی پس از قبولی در آزمون ارزشیابی موفق به اخذ گواهینامه مهارتی می شوند .

امکان دسترسی افراد بزهکار در زندانها به آموزشهای مهارتی فرصت مغتنمی است که در ایران در ترسیم کاستی های تربیتی و آگاهیهای زندانیان فراهم شده است و جا دارد از این ظرفیت شاخص و مهم در بازگشت سعادتمندانه به آغوش جامعه استفاده شود .

سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای نهادینه سازی این امر مبادرت به توسعه و تجهیز مراکز آموزشی خود در زندانهای کشور نموده است و بیش از 27000 نفر دوره در سال آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای را در زندان فرا میگیرند .

روشها و شیوه ها

                                      

 

 

 

 

 

 

 

سنجش علایق 
دسته بندی افراد بر اساس علایق
شروع آموزش بر اساس استاندارد

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد
طراحی و پشتیبانی : توسط واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی-وب سایت : www.nkhtvto.ir تلفن : 8-05842245836 فکس : 05842236755