نرم افزار موبایل اندروید فنی و حرفه ای خراسان شمالی

white_tick.png

تلفن های ضروری

اداره آموزش و پژوهش :

058-32229619

اداره موسسات کارآموزی آزاد :

058-32229618

اداره سنجش و ارزشیابی مهارت :

رئیس اداره  : 32259113-058

کارشناسان اداره آزمون : 32259255-058

دبیرخانه اداره آزمون : 32264425-058

آخرین بروز رسانی سایت در 8روز, 11ساعت, 28دقیقه, 9ثانیه پیش صورت گرفته است.

بزرگداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر

مقاله ها

نمایش از 30 مرداد 1392 بازدید: 8519
پرینت

امروزه فناوری‌هاي مختلف با سرعت در حال تغيير بوده و اين دگرگوني، تأثيرات شديدي بر روي صنايع، مشاغل و مهارت‌هاي مرتبط گذارده است. بدون ترديد يكي از ابزارهايي كه می‌تواند جوامع در حال توسعه را با اين فناوري در حال رشد هماهنگ سازد، بهره‌مندي از يك سيستم آموزشي صحيح، استاندارد و اصولي است. نظامی‌كه بتواند خود را با رشد سريع تكنولوژي تطبيق دهد، منابع اطلاعاتيخويش را به‌روز رساني كرده و با شناسايي گروه‌هاي هدف و نياز آنها به ارائه آموزش‌هاي مختلف بپردازد. در اين ميان اقشار جوان جوامع، اعم از دانشجويان، فارغ‌التحصيلانِ شاغل و بيكار با برخورداري از دانش مورد نياز در طول دوره تحصيل می‌توانند گره‌گشاي بسياري از مشكلات و تنگناهاي هر كشور باشند. اما همواره حلقه‌ي مفقوده‌اي در ارتباطات ميان صنعت و دانشگاه‌ها وجود دارد كه آن، برخورداري از دانش‌آموختگاني است كه مهارت‌هاي فني لازم را نيز دارا باشند تا با تلفيق دانش و مهارت بتوانند سيستم رو به رشد بخش‌هاي مختلف اقتصادي كشور از جمله صنعت، خدمات، كشاورزي و فرهنگ و هنر را نيز با توسعه فناوري هماهنگ سازند. با توجه به احساس نياز به ايجاد و تعميق ارتباط بين آموزش و صنعت و با هدف تأمين مهارت و ارتقاي توان مهارتي اقشار جامعه دانشجويي و دانش آموخته جامعه و با عنايت به رسالت سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور به‌عنوان متولي آموزش‌هاي مهارتي كشور، حوزه‌ای با عنوان «دفتر امور مهارت‌هاي پيشرفته» در ساختار سازمان جهت ايجاد بستر مناسب و لازم به منظور ارائه آموزش‌هاي مهارتي پيشرفته در زمينه‌هاي مختلف فني و غير فني ايجاد گرديد. مأموريت اصلي اين دفتر شناخت و پايش مستمر فناوري‌ها و صنايع پيشرفته High-Tech به منظور شناخت مشاغل و حرفه‌هاي مرتبط و در نهايت آموزش مهارت‌ها و شايستگي‌هاي مورد نياز بازار است.

با توجه به تغييرات مستمر مديريتي و تغييرات رويكردي هر يك از مديران، اين دفتر با فراز و نشيب‌هایي در فعاليت خود روبرو بوده است. لكن آنچه كه مسلم است افزايش نرخ بيكاري نيروي تحصيل كرده كشور، تغيير رويكرد كشور از اقتصاد مبتني بر منابع به اقتصاد مبتني بر دانش و فناوري، لزوم طراحي و استقرار كليه بسترهاي نهادي و قانونی به‌ویژه در حوزه‌ي توسعه و توانمند‌سازي نيروي انساني را ضروری نموده است.

حال كه سازمان دوره‌ي جديدي از فعاليت‌هاي خود را طي می‌نمايد، با طراحي نظام جامع مهارت و فناوري با سه زیرنظامِ «آموزش مهارت و فناوری، نظام صلاحیت حرفه‌ای، نظام شرایط احراز اشتغال» در صدد است كه نيروهاي شايسته و توانمند مورد نياز توسعه صنايع High-Tech و فناوري‌هاي نوين و راهبردي را تأمین نمايد.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد
طراحی و پشتیبانی : توسط واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی-وب سایت : www.nkhtvto.ir تلفن : 8-05842245836 فکس : 05842236755