آخرین بروزرسانی: 10 تیر 1399

اخبار استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان شمالی در نخستین نشست صمیمی با کانون و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد استان : • آموزشگاه های آزاد بازوان توانمند سازمان هستند • همه با هم میبایست از نام و نشان آموزش فنی و حرفه ای دفاع کنیم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان شمالی در نخستین نشست صمیمی با کانون و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد استان ، آموزشگاه های آزاد را بازوان توانمند سازمان عنوان کرد و گفت: همه با هم میبایست از نام و نشان آموزش فنی و حرفه ای دفاع کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی ، فرج اله راد در دیدار با کانون و انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد استان با بیان این مطلب افزود : میبایست با تعامل و همکاری همه جانبه و ایجاد انگیزه مضاعف در راه ماموریت و رسالت مشترکی که داریم تلاش کنیم تا مهارت جایگاه واقعی خودش را در جامعه پیدا کند .

راد با تاکید بر تعامل با شرکای اجتماعی جهت حل مشکلات خاطرنشان کرد : تمام تلاش خود را جهت برقراری ارتباط قوی با شرکای اجتماعی خواهم داشت و در این راستا با تمامی فرمانداران شهرستانها دیدار و گفتگو داشته ام .

 وی با اشاره به لزوم ارتقای جایگاه مهارت اموزی در جامعه  افزود : باید مهم باشیم تا مهم دیده شویم  ، باید تلاش کنیم تا « مهارت گرایی » نهادینه شده و جایگزین « مدرک گرایی » گردد .

راد ادامه داد: در سبد خانوارها جایی برای مهارت آموزی نیست میبایست با کمک یکدیگر مهارت  را در همه لایه های اجتماعی نهادینه کنیم.

وی با تاکید بر ایجاد « روابط دوستانه متقابل » اذعان داشت : جلسات هم اندیشی با آموزشگاه های آزاد استان تداوم خواهد داشت تا با تعامل سازنده با یکدیگر و مطالبه گری بتوانیم مهارت را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد خراسان شمالی نیز در این نشست بر ایجاد تحول و نوآوری در سطح کلان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد و افزود : آموزش های فنی و حرفه ای میبایست در راس آموزشهای کشور باشد و اگر بخواهیم تحولی اتفاق بیافتد اول باید مهارت اموزی را به جایگاه اصلی خود در سطح استان و کشور برسانیم.

دکتر مجید وقارموسوی بر ایجاد ارتباطات سازمان آموزش فنی و حرفه ای با دستگاه های مرتبط و متولی آموزش تاکید کرد و اظهارداشت: اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای در سایه تعاملات دوطرفه بیشتر خواهد شد .

وی ابراز امیدواری کرد : با تداوم جلسات نظام مند و هدفمند شاهد نتایج اثربخش در بحث مهارت آموزی در سطح استان و کشور باشیم .

گفتنی است مسئولین و اعضای انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد استان در این جلسه مشکلات و پیشنهادات بخش خصوصی را بیان نمودند.

نشست فوق با حضور مدیرکل ، معاون آموزش و پژوهش ، رییس اداره موسسات کارآموزی آزاد ، رییس حراست ، رییس اداره آژمون و ارزشیابی مهارت ، رییس کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد استان و مسئولین انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد شهرستانهای سطح استان  در محل سالن ولایت بجنورد برگزار شد.

 

نظر خود را درباره وبسایت اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان کنید؟

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی می باشد